İade Politikamız

İADELER

Satın aldığınız ürünleri seveceğinizi umuyoruz, biz onları sizin beğeninize sunmak için severek hazırladık!

Ürünlerimizin tamamı kişiselleştirilmiş ve size özel olarak hazırlandığı için iade imkanımız bulunmamaktadır.

Fakat yaşadığınız her türlü sorunu çözebilmemiz için lütfen bizimle irtibata geçmekten çekinmeyiniz.

Her türlü sorunda her zaman yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz.

 

GENEL ŞARTLAR & KURALLAR

1. Genel

dugunvagonu.com’u kullandığınızda ve/veya bir sipariş verdiğinizde, burada belirtilen şart ve hükümlere tabi olduğunuzu kabul etmiş olursunuz. Lütfen, siparişinizi vermeden önce şartları dikkatle okuyunuz.

Yalnızca, vesayet altında olmayan ve bir tüzel olarak hareket etmeyen, ikamet adresi KKTC hariç olmak üzere Türkiye’de bulunan 18 yaş veya üzeri kişiler ve posta yönlendirme kuruluşları sipariş verebilir.

Belirli bir zamanda dugunvagonu.com’a herhangi bir ürün veya hizmetin dahil edilmesi, bu ürün veya hizmetlerin her an mevcut olduğu anlamına gelmez veya mevcut olacağını garanti etmez. Bir ürünün satışını herhangi bir zamanda durdurma hakkını saklı tutarız.

Tarafınıza önceden haber vermeden bu Şartları zaman içerisinde değiştirme hakkımızı saklı tutarız. Sipariş için geçerli olacak şartlar, siparişinizi verdiğiniz an itibariyle dugunvagonu.com’da yer alan şartlar olacaktır.

Düğün Vagonu, size mümkün olan en iyi online işlem deneyimini sağlamayı arzu eder. Bunu mümkün kılmak için, hizmetlerimizin hiçbir şekilde aksamadan yürümesini sağlamak zorundayız. (i) Faaliyetimize, ürünlerimize veya hizmetlerimize zarar verebilecek veya bunları olumsuz etkileyebilecek hiçbir içerik veya materyal yayınlamamayı, yaymamayı, dağıtmamayı, yüklememeyi veya tanıtmamayı; (ii) diğer kullanıcıların dugunvagonu.com sitesini kullanmalarını kısıtlayıcı, engelleyici veya zorlaştırıcı, ya da sitenin güvenliğini olumsuz etkileyici şekilde davranmamayı veya bu yönde bir araç kullanmamayı, veya (iii) sitede gezinti veya arama yapmak, ya da siteden içerik kopyalamak için herhangi bir cihaz kullanmamayı veya herhangi bir motor, yazılım, araç, sistem, program veya başka bir cihaz veya mekanizma (örümcekler, robotlar, böcekler, avatarlar veya akıllı ajanlar dahil olmak üzere) kullanmaya teşebbüs etmemeyi kabul ve teyit edersiniz. Bu maddeyi veya bu şart ve hükümler içerisinde yer alan başka bir maddeyi ihlal eden bir kullanıcının siteye erişimini derhal yasaklama ve hesabını kapatma hakkımızı saklı tutarız.

2. Fiyatlar ve gönderi bedelleri

dugunvagonu.com’da görülen fiyatlara yasal Katma Değer Vergisi dahil olup gönderi bedelleri hariçtir. Her sipariş için gönderi bedeli, siparişinizin içeriğine göre belirlenecektir. Her gönderi şekline ilişkin fiyat, siparişin ödemesi yapılırken net bir şekilde belirtilir. Eğer siparişinizi bir kerede eksiksiz olarak teslim edemezsek ve birden fazla gönderi halinde teslim etmek zorunda kalırsak, sonraki gönderiler için ek ücret alınmaz.

3. Sipariş verilmesi / sözleşme yapılması

Siparişinizi verdiğinizde, eğer e-posta adresinizi belirttiyseniz, tarafınıza bir teyit e-postası gönderilecektir. Eğer herhangi bir nedenden ötürü siparişiniz gerçekleştirilemeyecek durumdaysa, tarafınıza ilk fırsatta bilgi verilecektir. Eğer bu sipariş için tarafınızdan ödeme yapıldıysa, bu ödemeyi yapmak için kullanılan aynı yöntemle ilgili miktar tarafınıza iade edilecektir. Eğer herhangi bir nedenden ötürü alternatif bir işlem gerekliyse, iade konusu için sizinle irtibata geçilecektir.

4. Gönderim

Düğün Vagonu sipariş alırken ve işleme koyarken azami özeni göstermekte olup siparişinizi, seçmiş olduğunuz gönderi şekline göre Türkiye’de bulunan bir ikamet adresine teslim etmek için tüm çabayı gösterecektir.

Düğün Vagonu, siparişleri mümkün olan en hızlı şekilde ve sipariş sırasına göre göndermek için tüm gayreti gösterir. Pazar ve tatil günleri hariç olmak üzere 3-7 gün içerisinde teslim edilmesi amaçlanmaktadır. Öte yandan, teslimatın belirtilen zaman dilimi içerisinde yapılması amaçlansa da, beklenmeyen olaylar nedeniyle bu süre uzayabilir. Teslimat süresi hiç beklenmese de 15 iş gününü aşarsa, siparişinizi iptal edebilirsiniz.

Sipariş vermeden önce, beklenen teslimat ile ilgili detaylar tarafınıza bildirilecektir. Siparişinizi verdiğinizde, eğer e-posta adresinizi belirttiyseniz, tarafınıza, beklenen teslimat detayları ile ilgili bir teyit e-postası gönderilecektir.

Siparişiniz programlanan tarihte ulaşmazsa, lütfen 0312 911 48 24 no’lu telefondan veya dukkan@dugunvagonu.com e-posta adresini kullanarak  Müşteri Hizmetleri ile görüşebilirsiniz.

5.  Siparişin Müşteri Tarafından İptali

Sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 15 iş günü içerisinde ürün elinize ulaşmaz ise müşteri hizmetleri ile görüşerek siparişinizi iptal edebilirsiniz. Ürünlerin ödemesini yaptıysanız tarafınıza ücret iadesi yapılacaktır.

Eğer tarafınıza ulaşan ürün hatalı/defolu ise lütfen müşteri hizmetlerimize haber veriniz. En kısa sürede gerekli görüşmeler sağlanarak bir çözüm yolu bulunacaktır.

6. Ödeme yöntemleri

Ürünlerin ödemesini aşağıda belirtilen farklı şekillerde yapabilirsiniz.

Ödeme bilgilerini, sipariş verdiğiniz anda, geçerli bir kredi kartı veya banka kartı: (VISA, MasterCard veya Troy) kullanarak girebilirsiniz. İlgili tutar hemen kartınızdan çekilecektir. Düğün Vagonu, kredi kartının veya banka kartının geçerliliğini, sipariş bedeline ilişkin olarak kredi durumunu, ve alıcının adres bilgilerinin doğru olup olmadığını kontrol etme hakkına sahiptir. Bu kontrollerin sonucuna bağlı olarak siparişler tarafımızdan reddedilebilir.

Doğru bir e-posta adresi verme ve e-posta adresinizin değişmesi durumunda Düğün Vagonu müşteri hizmetlerine konuyla ilgili bilgi verme yükümlülüğünüz bulunmaktadır. Aksi halde oluşan hatalı bildirimlerden firmamız sorumlu değildir.

7. Yükümlülük Sınırımız

Bizim sorumluluğumuzun kısıtlanması ve hariç tutulmasının hukuksuz olacağı durumlarda işbu Şartlardan hiçbiri H&M’nin sorumluluğunu hariç tutamamaz veya kısıtlayamaz.

Tarafımızca veya çalışanlarımız veya yetkililerimiz tarafından yapılacak hatalı beyan ve bilgilendirmelerden doğacak yükümlülük bize aittir.

Buradaki Şartların ihlal edilmesi durumunda, yalnızca, bu ihlalin makul şekilde öngörülebilir bir neticesi olan kayıplar için yükümlülük tarafımızca kabul edilecektir.

Düğün Vagonu, ana kaybın veya zararın bir yan etkisi olan dolaylı kayıplardan, örneğin kar kaybından veya fırsat kaybından; ya da yangın, sel, fırtına, isyan, sivil kargaşa, savaş, nükleer kaza ve terör olayları da dahil olmak üzere makul kontrolümüz dışında gelişen hadiselerden dolayı işbu Şartlar kapsamında yer alan herhangi bir vecibenin yerine getirilememesinden veya mal teslimi yapılamamasından ötürü sorumlu değildir.

dugunvagonu.com üzerinden verilen bir sipariş ile bağlantılı olarak meydana gelen bir kayıp veya zarardan ötürü tarafınıza karşı doğacak azami yükümlülük, siparişinizin toplam bedeli ile sınırlı olacaktır.

dugunvagonu.com internet sitesi üzerinden satın almış olduğunuz bir ürün ile sorun yaşıyorsanız ve sorununuzu müşteri hizmetleri ile çözemediyseniz, şikayetinizi Tüketici Hakem Heyeti’ne iletmelisiniz.

8. Renkler ve ölçüler

Ürün kompozisyonu ve renkleri de dahil olmak üzere, ürün özelliklerimizi doğru bir şekilde teşhir etmek için tarafımızca tüm makul çaba gösterilmektedir.  Görmüş olduğunuz renk bilgisayar sisteminize bağlı olacaktır ve bilgisayarınızın bu renkleri doğru şekilde gösterdiği tarafımızca garanti edilemez.

dugunvagonu.com’da gösterilen bir ürünün ölçüleri, o ürüne ilişkin modeli veya kesimi daha iyi anlamanızı sağlamak amacıyla belirtilmiş yaklaşık değerlerdir ve aldığınız ürünün tam ölçülerinin de bu şekilde olacağına dair bir garanti söz konusu değildir. Bir ürünün nihai ölçüleri, üretiminde kullanılan materyale göre değişiklik gösterebilir.

9. Ürün Garantisi

Satın almış olduğunuz ürünlerde kusurlar varsa, Düğün Vagonu tüm imkanları ile sorunu gidermek için yardımcı olacaktır. Göndermiş olduğumuz ürünlerde, nakliye esnasında meydana gelen hasar da dahil olmak üzere belirgin malzeme veya imalat hataları olduğuna dair bir şikayetiniz varsa, lütfen ürünü teslim alır almaz müşteri hizmetlerimizi bilgilendirmeniz gerekmektedir. Aksi halde teslimattan 24 saat sonra yaptığınız bilgilendirmeler için nakliye sırasında olduğunu düşündüğünüz hasarlar firmamız sorumluluğundan çıkmaktadır.

10. Devir ve Temlik

Düğün Vagonu, ödeme taksitleri de dahil olmak üzere malların teslimiyle bağlantılı olarak ortaya çıkabilen her türlü talebi üçüncü şahıslara devir veya rücu etme hakkına sahiptir.

11. Bölünebilirlik

İşbu Şartların herhangi bir kısmının kanunen geçersiz olması veya herhangi bir mahkeme veya yasal makam tarafından hükümsüz kılınması durumunda, geride kalan Şartlar geçerli olmaya devam eder.

12. Hak Sahipliği

dugunvagonu.com’daki tüm içeriklere Düğün Vagonu’nun izni olmadan, kendi kişisel kullanımınız dışında herhangi bir şekilde kullanılması, bu içeriğin bütünüyle veya kısmen kopyalanması veya saklanması yasaktır.

13. Şirket bilgileri

Düğünvagonu Bilişim Yazılım ve Reklam A.Ş
Adres: Çiğdem mahallesi 1594 Sokak No:42 Çankaya ANKARA
İrtibat Bilgileri: Düğün Vagonu Müşteri Hizmetleri
E-posta: dukkan@dugunvagonu.com
Telefon: 0312 911 48 24

 

Son Güncelleme : 01.11.2019